osp_w_galerii

Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, który przypada na 25 maja, to idealny pretekst do przeprowadzenia akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do rodziców najmłodszych,a tym samym mocno zagrożonych zaginięciem, dzieci.

Podsumowując naszą akcję, która polegała na wejściu w przestrzeń publiczna galerii handlowej i rozmowy z rodzicami/opiekunami musimy przyznać, że takie działania są potrzebne. Wspaniałe reakcje rodziców i sygnalizowanie przez nich dużej potrzeba znalezienia sposobów na podniesienie bezpieczeństwa dzieci, cudownie trafne pytania dzieci o to czego muszą się nauczyć, żeby być bezpiecznymi to powód dla którego znaleźliśmy się w galerii handlowej w środowe popołudnie.

Przy okazji super postawa ochrony obiektu, która bardzo szybko zainteresowała się naszą najmłodszą pomocnicą przemierzającą Galeria Korona Kielce.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że akcja przebiegła tak jak była zaplanowana.

Do zobaczenia przy naszym następnym projekcie!

więcej tu

fot.: naszekielce.com

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

1-23029_g

Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego obchodzony jest w Polsce i wielu innych krajach od 2001 roku. Historia tego dnia sięga roku 1979, kiedy to 25 maja zaginął 6 letni Etan Kalil Patz na Dolnym Manhattanie w dzielnicy SoHo w Nowym Yorku. Chłopiec po raz pierwszy sam szedł na przystanek, skąd miał go zabrać szkolny autobus. Etan na miejsce nigdy nie dotarł, a ślad po nim zaginął. Sześciolatek był najintensywniej poszukiwaną osobą w Stanach Zjednoczonych, był pierwszym zaginionym dzieckiem, którego zdjęcie zostało umieszczone na kartonach z mlekiem, co teraz jest powszechnym sposobem w przypadkach informowania o zaginionych dzieciach. Rozwieszono tysiące plakatów a poszukiwania trwały na skalę międzynarodową. Rodzina wyznaczyła nagrodę za jego odnalezienie. Chłopiec nie jest już poszukiwany, w 2001 r. Etan został oficjalnie uznany za zmarłego, a śledztwo zawieszono już dużo wcześniej. Dzień jego zaginięcia stał się Narodowym Dniem Zaginionych Dzieci.

W tym roku 25 maja wypada w przeddzień długiego weekendu. Dlatego tego dnia będziemy informować rodziców o zagrożeniach i sposobie radzenia sobie w sytuacji zaginięcia dziecka oraz uwrażliwiać społeczeństwo na to, by reagowało na widok samotnych dzieci, które często są na tyle przerażone, że nie inicjują kontaktu z otoczeniem.

Ochotnicza Straż Pożarna Niewachlów – Kielce, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, który przypada na 25 maja, postanowiła przeprowadzić działania informacyjne związane z problemem zaginięć najmłodszych. Tego dnia druhny i druhowie z OSP Niewachlów – Kielce wejdą w przestrzeń publiczną Galerii Korona, opowiadając o zagrożeniach, sposobach reagowania i przybliżając temat zaginięć dzieci w Polsce.

 

 

I DOGtrekking Świętokrzyski

13173264_1760451060865470_1889520248984372480_o

W strugach deszczu przyszło nam stać na straży bezpieczeństwa imprezy sportowej w sobotę.

Pierwszy DOGtrekking Świętokrzyski, czyli aktywność z psem na orientację, na szczęście mimo niesprzyjającej aury przebiegł spokojnie. Psy naszych druhen i druhów niestety nie startowały, gdyż pomagali oni w znaczeniu trasy oraz byli zaangażowani w organizację imprezy, więc w duchu fair play zabrakło ich na starcie.

Byle więcej takich imprez krzewiących aktywność fizyczną i piękno naszego regionu!

We wtorek dwukrotnie dźwięk syreny alarmowej wzywał nas do wyjazdu.

1601128_670421853003421_397667931_n

Pierwsze wezwanie o godzinie 1:52 dotyczyło poszukiwań zaginionej osoby. Zgodnie z dyspozycją MSK KM PSP Kielce udaliśmy się jednym zastępem do IV Komisariatu Policji przy ul. Śniadeckich w Kielcach gdzie na odprawie mieliśmy uzyskać szczegóły dotyczące poszukiwań. W trakcie oczekiwania na odprawę przyszła informacja, że zaginiona osoba została odnaleziona.


Następnie popołudniu, chwilę przed godziną 18, dyżurny MSK KM PSP Kielce zadysponował nas na ul. Wróblewskiego, skąd przyszło zgłoszenie o możliwym podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku sądu znajdującego się przy tej ulicy. Tu za zadanie mieliśmy zabezpieczyć przyległy teren do czasu przeszukania budynku oraz w razie potwierdzenia informacji zabezpieczać miejsce do czasu neutralizacji ładunku.